fbpx

Kasia Kozłowska, 29 maja 2020

Jak pozytywne myślenie wpływa na naszą pracę?

pozytywne myślenie

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pozytywne myślenie pomaga nam w wielu aspektach życia. Pozytywne myślenie dobrze nastawia nas do pracy, ale także poprawia atmosferę w życiu prywatnym.

Osiąganie celu i praca nad sobą

Dzięki pozytywnemu nastawieniu łatwiej jest nam osiągać cele i przede wszystkim do nich dążyć. Mamy więcej samozaparcia, ponieważ mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Myśląc pozytywnie sprawiamy, że ludzie dookoła nas również wydają się bardziej szczęśliwi.

Jest kilka sposobów na to, żeby pielęgnować w sobie dobre myśli:

*spokojny, nieprzerwany sen
*unikanie plotek
*podnoszenie innych na duchu
*brak zbędnej krytyki wobec innych
*otaczanie się przedmiotami, które dobrze nam się kojarzą

Cieszmy się z małych rzeczy

Pozytywne nastawienie ma bardzo dużo wspólnego z naszą samooceną. Czym wyższe poczucie własnej wartości, tym bardziej pozytywne są nasze myśli. Powinniśmy też uczyć się cieszyć z małych sukcesów. Powoduje to lepszy nastrój i uczy nas rozwijać swoje szczęście krok po kroku z zapasem cierpliwości.
Kiedy myślimy pozytywnie jesteśmy bardziej efektywni w pracy i z radością wykonujemy swoje obowiązki. Osiągamy też większe sukcesy, szczególnie w kontaktach międzyludzkich, ponieważ optymizm jest zaraźliwy. W tym wszystkim bardzo ważna jest atmosfera jaka tworzymy sobie w pracy. Powinniśmy unikać tworzenia sytuacji konfliktowych i stresujących. Presja również nie jest przyjacielem pozytywnego nastawienia.

Czego pozbawia nas zły nastrój?

Możemy bez problemu poszerzać kręgi ludzi nastawionych pozytywnie. Wystarczy uśmiechać się, być miłym i pomocnym, dodawać otuchy, gdy spada morale.
Nasze emocje mają też bardzo duży wpływ na stan zdrowia. Kiedy jesteśmy smutni obniża nam się odporność, również wrażliwość na ból jest mniejsza. Dodatkowo budzimy w sobie strach przed porażką lub popełnieniem błędu. Jest to pierwszy krok, który odsuwa nas od sukcesu.

Naukowcy udowodnili też, że jeżeli będziemy stosować dietę, do której nie będziemy przekonani, nie da ona oczekiwanego efektu. Wręcz przeciwnie – może się okazać, że da odwrotny rezultat. Dodatkowo, kiedy jesteśmy pesymistyczni, często zajadamy stres lub łatwiej popaść nam w uzależnienia.
Brak pozytywnego nastawienia skutkuje chronicznym zmęczeniem, dekoncentracją oraz rozkojarzeniem. Często łączy się z bezsennością, co dodatkowo obniża naszą produktywność.

Walcz ze słabościami

Pozytywne myślenie pozwala nam do końca walczyć o oczekiwany rezultat. Natomiast, gdy poddajemy się złemu nastawieniu jesteśmy słabsi, łatwiej wyprowadzić nas z równowagi i stajemy się łatwym przeciwnikiem, szczególnie w biznesie. Dodatkowo stajemy się silniejsi i dużo łatwiej radzimy sobie ze stresem. Jeżeli coś nam się nie uda za pierwszym razem, nie poddajemy się, ale próbujemy kolejny raz, aż do skutku.
Należy też pamiętać, że bardzo ważne jest pierwsze wrażenie jakie robimy na innych. Jeżeli będziemy mili, uśmiechnięci i pozytywni – na pewno uda nam się zrobić dobre wrażenie i osiągnąć sukces. Dbając o swój wizerunek i to jak inni postrzegają nas w pracy i biznesie, stajemy się bardziej wpływowi. Możemy stać się powodem, dzięki któremu ktoś zmieni coś w swoim życiu na lepsze.

Rozwój jest najważniejszy

Pozytywne nastawienie zwiększa w nas chęć samodoskonalenia, co procentuje po pewnym czasie. Stajemy się w czymś lepsi i cały czas rozwijamy swoje umiejętności.
Patrzenie na świat przez różowe okulary nie zawsze przynosi nam tylko korzyści, ale jest dobrym materacem kiedy upadamy. Przynajmniej wiemy, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert