fbpx

Kasia Kozłowska, 22 maja 2020

Biurko z regulacją wysokości – co daje nam w biurze?

biurko regulowane

Biurko regulowane - komfort i wygoda

Biurko z możliwością regulacji wysokości to ogromny komfort w pracy. Dzięki możliwościom zmian wysokości, jakie daje nam biurko regulowane, nie jesteśmy zmuszeni do siedzenia przez cały czas, kiedy wykonujemy swoją pracę. Możemy w dowolnym momencie pracować na stojąco lub siedząco – wybór należy do nas.

Dodatkowo biurka te są bardzo wygodne, ponieważ zajmują mało miejsca i mona dostosować ich wysokość do pomieszczenia, w którym pracujemy. Dzięki temu dobrze komponują się z przestrzenią. Łączą w sobie ergonomię i wygodę – każdy może dostosować biurko do swoich osobistych wymagań i potrzeb.

Wady i zalety biurek regulowanych

Są łatwe w użytkowaniu – polega ono na wciskaniu odpowiednich guzików na panelu sterującym. Ergonomia biurka sprawia, że jesteśmy zdrowsi (mniej siedzimy) oraz dłużej żyjemy – ponieważ nie upośledzamy się siedzącym trybem życia.
Nawyki, które zdobywamy w pracy mają duży wpływ na nasze życie poza nią. Jeżeli siedzimy przez osiem godzin lub więcej, w domu również będziemy bardziej ospali i leniwi. Więcej czasu spędzimy na siedzeniu lub leżeniu, co w dłuższej mierze będzie powodowało bóle kręgosłupa czy mięśni oraz wzrost wagi i różnego rodzaju choroby z nim związane.

Wpływ biurek regulowanych na design

Biurka z regulowaną wysokością wpływają pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również urozmaicają design. Dodatkowo pasują do każdego pomieszczenia, dzięki temu, że drewno blatu może mieć różne kolory, w zależności od potrzeby. Ich budowa jest bardzo prosta, są minimalistycznie zaprojektowane.
Powinniśmy też pamiętać, że długotrwale stanie również nie jest dla nas dobre. Dla naszego układu krążenia przysługują się częste zmiany pozycji podczas pracy. Efektem długiej pracy na stojąco mogą być opuchlizny na nogach czy żylaki, a także zmęczenie i boleści mięśniowe.

Wizerunek firmy

Biurka regulowane charakteryzują się ogromną funkcjonalnością, jednak są bardzo drogie. Dlatego jeżeli nasi pracownicy nie pracują często przy komputerze lub w ogóle nie przebywają często w biurze, kupno takiego biurka może okazać się dużą i niepotrzebną inwestycją. Wtedy warto zostać przy tradycyjnym biurku.
Biurka z regulowaną wysokością dodają firmie innowacyjności i profesjonalizmu. Dzięki nim poprawia się wizerunek pracodawcy, jako osoby dbającej o komfort pracy swoich specjalistów. Firma w oczach klientów staje się bardziej nowoczesna i postępowa. 

Ergonomia

Dzięki temu, że biurko jest łatwe w transporcie i szybko się składa, można je przenieść w prosty i szybki sposób do innego biura lub mieszkania. Do takiego nowoczesnego biurka warto dobrać ergonomiczne krzesło, które pozwala przybrać nam zdrową dla kręgosłupa pozycję.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert