fbpx

Kasia Kozłowska, 30 marca 2020

5 najważniejszych rzeczy, na które należy zwracać uwagę przy doborze biura dla nowego biznesu.

Kiedy otwieramy własną działalność, otwiera się przed nami wiele nowych wyzwań. Jednym z nich jest znalezienie odpowiedniego miejsca, z którego będziemy pracować. Wiele osób jest indywidualistami, więc dla nich dobra będzie praca z domu, ponieważ potrafią pracować samodzielnie i sami się zdyscyplinować. Jakich zatem rozwiązań powinni szukać ludzie, którzy potrzebują więcej bodźców, żeby efektywnie pracować?

Cena

Nie każdego „świeżego” przedsiębiorcę stać na wynajęcie prywatnego biura. Są to dosyć wysokie koszty, które często chcemy zaoszczędzić, dlatego zostajemy w domu. Naprzeciw temu wychodzą coworkingi, które oferują biurka w atrakcyjnych cenach, razem z całym pakietem dodatkowych usług i atrakcji. W cenie pakietu zazwyczaj jest nie tylko biurko i wygodny, ergonomiczny fotel. Oferuje się również sprzęt multimedialny, drukarkę, serwis kawowy z dostępem do wspólnej kuchni, szybki i niezawodny Internet, kontrolowany przez dział IT. Dodatkowym atutem jest community manager, który wspiera członków społeczności i pomaga w rozwiązywaniu problemów.

Wyjście do ludzi i motywacje

Praca w domu bywa często przygnębiająca. Powodem jest brak możliwości nawiązania rozmowy z drugim człowiekiem lub przez zbyt długie przebywanie wśród członków swojej rodziny. Nie zawsze rozumieją oni, że to, że jesteśmy w domu, nie oznacza od razu, że nasza praca jest nieważna lub jest zwykłą wymówką. Praca w środowisku, w którym obserwujemy pracę innych jest bardzo motywująca. W takim otoczeniu potrafimy lepiej się skupić i zoptymalizować czas, który poświęcamy na zadania służbowe. Ponadto biura coworkingowe często organizują rożnego rodzaju eventy merytoryczne i spotkania ze specjalistami, na których możemy poznać wartościowe dla naszego biznesu osoby. Ponadto na imprezach integracyjnych organizowanych wewnętrznie również możemy zacieśnić więzy z osobami, które spotykamy na co dzień w coworkingu. Tym samym przynosząc swojej firmie korzyści.

Efektywność pracy i możliwość nawiązywania kontaktów

Jeżeli zakładamy większą działalność i zatrudniamy pracowników, ciężko jest kontrolować ich pracę, jeżeli wszyscy pracują z domu. Dlatego dobrym pomysłem jest zgromadzenie wszystkich pracowników w takim miejscu, z którego będziemy mogli nadzorować ich pracę. Dobrym rozwiązaniem jest coworking, który pozwala nam być wśród ludzi, dzielić się inspiracjami, motywacjami i pomysłami oraz współpracować. Często owocuje to lepszymi efektami pracy i różnymi, oryginalnymi i wspólnymi projektami. Coworkingi łączą w sobie specjalistów z różnych dziedzin, dlatego można tam znaleźć osoby, które pomogą nam z problemami, z którymi wcześniej się nie zetknęliśmy. Kiedy pracujemy razem z innymi wzrasta nasza wydajność i kreatywność. Biuro to nie tylko funkcjonalność. Bardzo dużą wartością dodaną jest nowoczesne, przemyślane otoczenie, które pobudza kreatywność. Jednocześnie podnosi efektywność i wydajność pracownika.

Oszczędność czasu

Kiedy pracujemy z domu, każde spotkanie z klientem wymaga od nas poświęcenia czasu. Musimy dotrzeć do umówionego miejsca i później z niego wrócić. Dzięki coworkingowi możemy ograniczyć te dojazdy, szczególnie kiedy mamy kilka spotkań dzienie, rezerwując salkę konferencyjną w biurze. Dzięki temu, że przestrzeń biurowa bardziej nas mobilizuje do pracy, potrafimy lepiej spożytkować nasz czas. Ten spędzony w biurze staramy się optymalizować i wykorzystywać efektywnie. Natomiast ten, który zostaje nam na odpoczynek  oddzielamy od pracy grubą kreską. Nie zacieramy granic między pracą a regeneracją, a nasze godziny pracy nie rozciągają się do nocy. Dużym atutem jest to, że coworkingi są dostępne 24/7. To znaczy, że nie musisz na siłę pracować w standardowych godzinach biurowych, ale wtedy kiedy jesteś najbardziej produktywny i skupiony. Biuro coworkingowe, które wybierzemy na siedzibę swojej firmy powinno być też dobrze zlokalizowane. Oprócz tego ważne jest dobre skomunikowanie miejsca z resztą miasta i bliskość sklepów oraz punktów gastronomicznych.

Prestiż i profesjonalizm

Spotkania z klientami powinny odbywać się w atmosferze profesjonalizmu, na co dom czy restauracja nie zawsze nam pozwalają. Coworkingi znalazły na to rozwiązanie i oferują przedsiębiorcom salki konferencyjne wyposażone w potrzebny sprzęt multimedialny oraz inne niezbędne dogodności. Salki są najczęściej wytłumione i mają możliwość osłonięcia i odcięcia widoczności na innych pracowników coworkingu. Dodatkowo dla osób, które prowadza tele- lub wideokonferencje, postawione są wytłumione budki telefoniczne, które zapewniają komfort i dyskrecję podczas załatwiania służbowych zleceń. Dodatkowo możemy zarejestrować naszą firmę na adres biura coworkingowego, gdzie obsługa odbierze i przekaże naszą pocztę. Ponadto obsługa recepcji zajmie się Twoim gościem, przyprowadzi do Ciebie i zaproponuje ciepły napój. Dzięki temu, że salki są dostępne na wyciągnięcie ręki, możesz sprawnie i na miejscu przeprowadzać szkolenia dla swoich pracowników i regularnie z nimi rozmawiać. To bardzo pomaga w rozwijaniu biznesu i daje pracownikom poczucie, że pracują w dobrze prosperującej i profesjonalnej firmie.

Źródło:

http://przedsiebiorcza.com/2016/09/4-powody-dla-ktorych-coworking-jest-dobry-dla-twojego-biznesu-i-niespodzianka-2-darmowe-dni-probne/

https://www.ifirma.pl/blog/poradnik-przedsiebiorcy/6-powodow-dla-ktorych-warto-skorzystac-z-coworkingu.html

https://www.startups.com/library/expert-advice/5-tips-for-choosing-suitable-office-space

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert