fbpx

Kasia Kozłowska, 30 marca 2020

Dlaczego największe korporacje wybierają coworking.

korporacje

Coworking jest bardzo nowoczesnym i wielofunkcyjnym rozwiązaniem dla firm. Daje nie tylko komfort pracy, ale również możliwość nawiązania kontaktów oraz odpowiedniego odpoczynku i regeneracji. Polepsza to efektywność i wyniki pracy. Coworking kojarzy nam się jednak z małymi, jednoosobowymi działalnościami, poszukującymi miejsca do prowadzenia swojego biznesu. A jednak duże korporacje również się na niego decydują.
Dlaczego?

Poczucie wspólnoty coworkingowej to ważny aspekt pracy

Coworking jest elastycznym miejscem do pracy, mimo to zwiększa poczucie wspólnoty wśród pracowników. Daje im większe możliwości współdziałania i pozwala na bardziej kreatywne rozwiązania.

Zalety korzystania z biura coworkingowego

Biura coworkingowe dają duże możliwości jeżeli chcemy zwiększyć lub zmniejszyć swoją firmę. Wówczas możemy zmienić swoje biuro lub jego układ tak, żeby dostosować je do liczy pracowników. Zapewniona jest też prywatność, ponieważ coworking to nie tylko open space, ale również prywatne biura z osobistym dostępem. Nikt oprócz nas nie ma dostępu do wydzielonej przestrzeni i możemy czuć się bezpieczni o dobro swojej firmy. Ponadto dzięki kontrolerom dostępu nikt oprócz najemców nie może dostać się do przestrzeni ze względu na brak środków. Biura są serwisowane i umeblowane, dlatego biuro zajmuje się naprawami usterek. Rachunki jak i ekipa sprzątająca, która dba o biura  zawiera się w umowie i najemca nie musi się już tym przejmować. Komfortowe jest też to, że na miejscu mamy dostęp do sal konferencyjnych. W biurze możemy spotykać się z klientami, wystarczy tylko zrobić rezerwację na pokój. Oprócz tego biura coworkingowe cenią sobie elastyczność. Nie związują się z nami długoletnia umową, ale pakiety zaczynają się już na okres jednego miesiąca. Biura coworkingowe są też dobrze zlokalizowane – zazwyczaj jest to centrum miasta, które jest dobrze skomunikowane. Standard budynków coworkingowych jest również bardzo wysoki.

Dostosowanie się do klienta korporacyjnego

Przestrzenie coworkingowe znacznie zwiększyły swoje metraże, dlatego klienci korporacyjni są oraz bardziej otwarci na biura serwisowane. Bardzo wygodnym rozwiązaniem okazała się możliwość zarejestrowania adresu swojej firmy w biurze coworkingowym. Dzięki temu poczta i przesyłki można odbierać w miejscu pracy. Zdecydowanie mniej kontroli urzędowych zdarza się w biurach coworkingowych niż np. gdy ma się działalność zarejestrowaną na adres zamieszkania.

Coworking to coś więcej niż...

Coworking o nie tylko biurko, ale cała wielofunkcyjna przestrzeń. Dlatego decydując się na biuro, wiążemy się na stałe z całą przestrzenią coworkingową. W jej skład wchodzą wszystkie części wspólne, z których członkowie mogą korzystać.

Nie musisz się wiązać na długie lata

Przestrzenie coworkingowe są przyjazne dla korporacji, ponieważ tworzą społeczność. Ze względu na to, że pracownicy korporacji czesto przenoszą się do różnych miast na czas realizacji danego projektu, coworking jest dobrym rozwiązaniem. Daje możliwość podpisania umowy krótkoterminowej, np. na miesiąc lub dwa. Coworking zapewnia też profesjonalną obsługę, która odbierze Twoją pocztę czy przywita gości lub klientów.

Oferują tez coś poza pracą

Coworkingi zapewniają też dostęp do różnego rodzaju szkoleń czy wydarzeń,  spotkań ze szkoleniowcami czy coachami. Ważnym aspektem efektywnej pracy jest też komfort uczucia spokoju. Daje nam go na przykład zabranie ze sobą do pracy psa, który przez całe dni zostaje sam w domu.

Pracownicy korporacyjni cenią sobie kontakt z innymi osobami, które mogą pomóc im tworzyć innowacje i wprowadzać w życie kreatywne pomysły. Wcześniej zamknięci w tradycyjnych biurach, dzisiaj otwierają się na światło współpracy i wymiany kontaktów.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert