fbpx

Kasia Kozłowska, 30 marca 2020

Jak coworking wpływa na ludzi?

strefa coworkingowa z ciekawymi osobami pracujacymi w cospotcie

Czym jest coworking?

Coworking to przestrzeń skupiająca kilka osób w jednym miejscu. Ma to na celu inspirowanie siebie nawzajem i przyniesienie większych korzyści z pracy. Współpraca wzmacnia efektywność i zapewnia też oszczędność czasu, ponieważ efekty widać szybciej, kiedy pracuje nad nimi kilka osób.

Motywacja do wyjścia z domu

Praca w coworkingu motywuje pracowników do wyjścia z domu, ponieważ daje im kontakt z innymi ludźmi oraz przynosi nowe inspiracje. Dodatkowo wyjście do biura działa dyscyplinująco, ponieważ jeżeli wyjdziemy z domu łatwiej nam efektywnie spożytkować czas pracy i nie rozpraszają nas rzeczy dookoła.

Możesz skorzystać z pomocy innych specjalistów

Praca w coworkingu daje tez dodatkowe korzyści, takie jak pomoc w realizacji swoich projektów od innych specjalistów pracujących w tym samym miejscu. Ponadto możemy liczyć również na pomoc w promowaniu wytworzonego przez siebie produktu. Dodatkowo w miejscu, gdzie pracuje więcej osób informacje rozchodzą się szybciej i zaczyna działać tzw. „poczta pantoflowa”, dzięki której informacje docierają dalej.

Coworking dodaje profesjonalizmu

Korzystanie z biura coworkingowego dodaje marce profesjonalizmu, szczególnie jeżeli wcześniej pracowało się zdalnie z domu. Firma zyskuje siedzibę i pracownicy mogą łatwiej oddzielić życie prywatne od zawodowego. Kiedy pracownicy otrzymują lokum w biurze coworkingowym czują się docenieni przez pracodawcę, zyskując profesjonalne miejsce pracy, postrzegają też swojego pracodawcę jako bardziej profesjonalnego. Taki pracownik czuje się wyróżniony i mocniej identyfikuje się z firmą, dla której pracuje.

Identyfikacja firmy z przestrzenią coworkingową daje jej wizerunek szybko rozwijającej się i przyszłościowej. Praca w takiej przestrzeni pozwala też identyfikować się pracownikowi z jakąś grupą społeczną, daje mu przynależność do wyjątkowej społeczności. Coworking niszczy tez poczucie osamotnienia, które występuje przy pracy z domu i pozwala nawiązać biznesowe kontakty.

Nie musisz szukać miejsca postojowego – masz je na wyłączność

Atmosfera biura coworkingowego daje dużą satysfakcję z pracy i pozwala lepiej się skupić. Biuro coworkinowe, które jest dobrze zlokalizowane daje nam większą elastyczność w operowaniu czasem pracy, który zyskujemy rezerwując salkę konferencyjną na spotkanie klientem, zamiast umawiać się na mieście i dojeżdżać do miejsca spotkania.

Wynajmując coworking nie musisz wyposażać się na własną rękę w takie sprzęty jak drukarka, ekspres do kawy. Masz też do dyspozycji miejsca parkingowe, które zagwarantują Ci komfort dojazdu do pracy pozwalają nie szukać miejsca, żeby zostawić auto kilometr od celu podróży.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert