fbpx

Dominika Krajewska, 30 marca 2020

10 powodów, dla których coworking jest dobrym rozwiązaniem

Biura coworkingowe bardzo często ulokowane są w centrum miasta co sprawia, że można w dogodny sposób dotrzeć do swojego miejsca pracy. Umawiając się na spotkanie, klient szybciej skojarzy ulicę, która jest w centrum miasta, niż tę znajdującą się na obrzeżach. Nie trzeba się stresować, że ktoś nie dotrze na umówioną rozmowę. Ponadto biura na wynajem najczęściej są bardzo dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami, dlatego jest to dobre rozwiązanie dla firm.

Koszty

Pracując w biurze coworkingowym nie musisz martwić się o faktury za prąd, ogrzewanie czy Internet. Korzystając z takiej przestrzeni w cenę opłat wchodzą media, Internet, dostęp do sprzętów biurowych oraz kuchennych, takich jak np. ekspres.

Dodatkowe benefity

Bura coworkingowe oferują możliwość korzystania z sal konferencyjnych, organizowania szkoleń na przestrzeni biurowej lub udostępniają adresu biura coworkingowego do rejestracji działalności gospodarczej.

Miejsce do regeneracji

Ważnym elementem biur coworkingowych jest przestrzeń, w której możesz odpocząć i się zregenerować. Można to zrobić w „pokoju relaksu” lub w kuchni przy kubku kawy. Można poznać nowe osoby i dzielić się pomysłami i doświadczeniami.

Współpraca

Elementem scalającym coworking jest współpraca, która sprawia, że możemy osiągnąć lepsze efekty. Dzięki różnorodności branży jakie pracują obok siebie, możemy zainspirować się do stworzenia nowego projektu razem z sąsiadami z biurka obok.

Produktywność

Wszyscy uwielbiają spać, więc poranne wstawanie z łóżka może być prawdziwym wyzwaniem. Atmosfera społeczna środowiska coworkingowego zachęca do wyjścia z łóżka i zabrania się do pracy. Coworking może zwiększyć produktywność poprzez zmniejszenie rozproszenia jakie panuje w domu. Pomaga też otaczanie się profesjonalistami, którzy swoim zaangażowaniem w pracę mogą motywować .

Kreatywność

Przestrzeń coworkingowa daje możliwość poznania kogoś o zupełnie innych umiejętnościach lub odmiennym sposobie myślenia. Może to być bodźcem do stworzenia nowego hasła reklamowego bądź grafiki.

Szczęście

Pracując w przestrzeni coworkingowej otaczasz się zmotywowanymi i entuzjastycznymi specjalistami, takimi jak Ty. Masz okazję towarzysko cieszyć się wszystkimi udogodnieniami i pracować tak, jak czujesz. Zwiększa to morale i pasję, dzięki czemu dzień pracy jest przyjemniejszy!

Czas pracy

Coworking daje możliwość elastycznego czasu pracy, ponieważ przestrzeń, w której pracujesz jest bardzo często dostępna 24/7. Dzięki temu sam ustalasz kiedy wybierzesz się do pracy i w jakich godzinach będziesz ją wykonywał.

Równowaga

Pracując z domu bardzo często tracimy równowagę między życiem prywatnym, a pracą. W czasie odpoczynku od maili gotujemy obiad, lecz w i tak odbieramy telefon związany z naszą pracą. Korzystając z przestrzeni coworkingowej możemy nadal tworzyć granicę miedzy domem i pracą aby zachować balans i równowagę między tymi elementami.

Źródło:

http://magazynlbq.pl/10-zalet-coworkingu/

https://medium.com/swlh/10-reasons-why-coworking-is-working-5187d94529a6

http://przedsiebiorcza.com/2016/09/4-powody-dla-ktorych-coworking-jest-dobry-dla-twojego-biznesu-i-niespodzianka-2-darmowe-dni-probne/

https://coworkingmag.com/blog/benefits-of-coworking/

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert