fbpx

Dominika Krajewska, 17 kwietnia 2020

Zakupy przez Internet – wady i zalety

zakupy przez Internet

W czasie tak szybkiego rozwoju technologii nie musisz już wychodzić z domu czy biura, aby zrobić zakupy na cały tydzień, dlatego jedyna rzecz jaka jest Ci potrzebna to komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Kupowanie w sieci jest w stanie niwelować czas jaki zazwyczaj spędzaliśmy wybierając się realnie po zakupy. Obecni sprzedawcy bardzo często swoje usługi przenoszą do sieci oraz większość z nich zapewnia już dostawę do domu.
„W sieci jest ta przewaga, że są tanie zakupy online z możliwością porównania cen. Gdy interesuje nas konkretny produkt, ale wahamy się pomiędzy kilkoma modelami na przykład telewizorów, to możemy sobie je porównać i dokonać dopiero wyboru. Na pewno jest to najlepszy sposób na wybranie najlepszego modelu.”

Wygoda i szybkość

To właśnie te czynniki sprawiają, że e-handel kwitnie, ponieważ możliwość zrobienia zakupów z każdego miejsca na świecie daje wygodę i komfort. Dzięki wielu serwisom możemy porównywać ceny różnych sklepów zanim wybierzemy odpowiedni produkt. „Zgodnie z tym trendem rozwijane są udogodnienia, które pozwalają na natychmiastowy zakup najlepszej oferty oraz ekspresową płatność za wybrany produkt, która nie będzie wymagała od kupującego skomplikowanego logowania się do banku ani podjęcia innych angażujących czynności. Nowe rozwiązania w zakresie integracji płatności online zwiększają szansę sfinalizowania zakupów.”

Korzyści zakupów on-line:

*Oszczędność czasu (brak konieczności wychodzenia do sklepu, w celu znalezienia produktu i porównaniu ceny),
*Łatwy i szybki dostęp do informacji (prosty sposób wyszukiwania i porównywania produktów)
*Możliwość lepszego zapoznania się z ofertami handlowymi (dostęp do szeregu informacji i asortymentu sklepów zagranicznych)
*Szczegółowe opisy produktów (prezentacje i zdjęcia)
*Dostawa w wybrane przez Ciebie miejsce (brak konieczności osobistego odbioru produktu)
*Wygoda i komfort (dostęp całą dobę do asortymentu sklepu, brak fizycznej obecności w sklepie)
*Możliwość poznania opinii innych użytkowników produktu (porównania na youtube)
*Oszczędność pieniędzy (brak opłaty za transport aby dotrzeć do sklepu)

Ograniczenia zakupów on-line:

*Brak możliwości poznania produktu (tj. dotknięcia, przymierzenia)
*Brak natychmiastowego otrzymania produktu
*Obawy związane z bezpieczeństwem zakupów (np. z płatnością)
*Obawy o nierzetelności sprzedawcy
*Niepewność związana z dostarczeniem produktu (niezgodność z opisem, nieotrzymanie, uszkodzenie w czasie transportu)
*Przyzwyczajenie do tradycyjnych metod kupowania

Musimy jednak pamiętać, że wiele osób traktuje zakupy jak rozrywkę, a spacer po galerii czasem jako jedyną formę aktywności fizycznej i spędzania czasu wolnego. Kupując on-line czy też tradycyjnie, towarzyszą nam emocje, które są związane z ośrodkiem przyjemności i nagrody w postaci czegoś nowego.
Pomimo, iż sprzedaż internetowa wzrosła nie musimy się obawiać, że nagle sklepy stacjonarne znikną, ponieważ czasem warto przed zakupem zobaczyć i dotknąć wybrany przez siebie produkt. Infrastruktura galerii handlowych wpisała się w wizerunek miast i stała się miejscem rozrywek oraz spotkań ludzi.
„Ludzie lubią kupować, a nabywanie nowych przedmiotów traktują jak rozrywkę i sposób na poprawę humoru. Niezależnie od tego, czy jadą do sklepu, czy otwierają aplikację w swoim smartfonie, sprawia im to przyjemność i zaspokaja potrzeby psychologiczne. Dlatego liczba transakcji internetowych będzie się zwiększać, jednak galerie i sklepy wielkopowierzchniowe nie powinny na tym ucierpieć.”

Przez Internet możemy zrobić nie tylko zakupy spożywcze czy odzieżowe. Przestrzenie biurowe również mają swoje platformy sprzedażowe na stronach internetowych. Możemy je tam kompleksowo obejrzeć, zobaczyć galerię zdjęć oraz oferty wraz z cenami i warunkami jakie oferują poszczególne biurowce. jedyne czego Internet nie jest w stanie nam oddać w 100% to klimat panujący w danej przestrzeni biurowej oraz atmosfera. Warto więc osobiście przyjść i odwiedzić biuro, które nas zainteresowało, ponieważ możemy dostrzec o wiele więcej cennych szczegółów wyróżniających je od innych miejsc do pracy.  

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert