fbpx

Joanna Kwiecień, 8 września 2022

Rośliny w biurze

Kwiaty to nie tylko ładna ozdoba do biura. Wielu przedsiębiorców prowadzących wynajem biur nie inwestuje w elementy dekoracyjne, ani żywe rośliny będąc zdania, że cztery ściany, i podłoga to wystarczająca oferta. My twierdzimy, że tak nie jest, zwłaszcza jako przestrzeń coworkingowa.  
Chcesz zobaczyć jak robimy to w CoSpot?Sprawdź naszą ofertę Widzimy się w biurze?

Walory estetyczne i uspokajające.

Rośliny wprowadzają do biura przyjemną atmosferę. Nie od dziś wiadomo, że zielony kolor koi nerwy i rozluźnia, a że jest to barwa natury, nasz mózg automatycznie odbiera ją uspokajająco. Zieleń kojarzy się również z ekologią i czymś przyjaznym dla środowiska. 

Przyjemna atmosfera – Rośliny oczyszczające powietrze

Wiele osób ma problemy z przebywaniem dłuższy czas w zamkniętej przestrzeni. Suche powietrze w biurze to zmora nie jednego pracownika korporacji, czy to małej, czy dużej. Kilka roślin może być ogromnym zbawieniem, które pomoże zwiększyć wilgotność powietrza do stanu bardziej zadowalającego. Kwiaty pomagają również osobom z klaustrofobią. Przestrzeń zapełniona roślinami jest zdecydowanie bardziej przyjazna niż cztery zimne ściany, które sprawiają, że czujemy duży dyskomfort. 

Kwiaty do biura – Jakie?

Biuro to dosyć wymagająca i przede wszystkim trudna przestrzeń do aranżacji zielenią. Niewiele roślin przeżyje w takich warunkach. Dobrze jest wybierać rośliny, które wytrzymają w bardzo suchym powietrzu, i w braku światła naturalnego lub jego niewielkiej ilości.

Wężownice w Cospot

Sansevieria, czyli tzw. wężownica. – Rośliny doniczkowe do biura

Wężownica to roślina, która przystosowana jest do trudnych warunków, więc sprawdzi się idealnie jako element przestrzeni biurowej. Potrafi przetrwać nawet w suchym podłożu, więc jeśli zapomnimy przez jakiś czas o jej podlaniu, to nie stanie się jej nic złego. Występuje w kilkudziesięciu rodzajach, więc na pewno będziesz w stanie dopasować coś do swojej aranżacji wnętrza.  Nie trzeba jej poświęcać dużo czasu, więc nieregularne przychodzenie do biura, nie będzie stanowić dużego problemu. 

Zamiokulkas – Zieleń w biurze

Kolejna roślina idealna do przestrzeni biurowych to Zamiokulkas. Ten kwiat wymaga przynajmniej półcienistego środowiska w którym najlepiej mu się żyje. Co więcej całkowite zaciemnienie, również mu nie przeszkadza, a zatem możemy umiejscowić go w najbardziej odległym kącie biura, i nie stanie mu się większa krzywda. Zamiokulkas lubi ciepło, więc spokojnie możemy włączyć ogrzewanie w naszym miejscu pracy, i nie martwić się, czy stanie mu się krzywda. 

CoSpot jako coworking dba o komfort osób korzystających z naszych przestrzeni. Zapewniamy zielone, przyjazne dla oka otoczenie, w którym można przyjemnie spędzić czas i skupić się na pracy. Odwiedź nas i przekonaj się sam!

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert