fbpx

Joanna Kwiecień, 20 czerwca 2022

Jak utrzymać dobry nastrój w zespole.

Morale zespołu jest bardzo ważne, ponieważ zatrudniony przez Ciebie człowiek jest wtedy bardziej twórczy i nie traktuje pracy jako przykrego obowiązku. Jeśli rozegrasz wszystko odpowiednio, to efekty będą widoczne szybciej, niż Ci się wydaje.  
Chcesz zobaczyć jak robimy to w CoSpot?Zadzwoń Zapytaj o ofertę i dołącz do naszej Społeczności.

Small talk jest ważny

Zaczynając zebranie, czy spotkanie teamu w dobrym tonie jest spytać o nastrój załogi. W zupełności wystarczy zwykłe „Co tam u Was słychać?”. Pokaż, że interesuje Cię to co się dzieje u reszty i że nie są Ci obojętni. Pracownicy odbiorą Twoją troskę w pozytywny sposób, i trochę się rozluźnią, co wpłynie pozytywnie na dalsze wspólne spotkania i burze mózgów. Takie drobne zabiegi sprawiają, że każdy niezależnie od stanowiska czuje się tak samo ważny, i z większym entuzjazmem zjawia się w biurze. Więcej energii to większa kreatywność. Zwykły spacer do kuchni po kawę, również może być dobrym pretekstem do miłej pogawędki. 

Nie zamykaj się w biurze

Ważne jest, abyś nie izolował się od grupy. Oczywiście nikt nie zabroni Ci mieć własnego biura, ale dobrze jest rozdysponować sobie czas tak, aby znaleźć chociaż 10 minut w ciągu dnia i spędzić je wspólnie z resztą firmy np. w porze lunchu. Wspólny posiłek to doskonała okazja do nieformalnej, luźnej rozmowy, a Twoi współpracownicy nie będą mieli nieprzyjemnego odczucia, że szef wisi im nad głową. 

dla kogo coworking

Wyjazdy integracyjne i spotkania firmowe

Spotkania firmowe poza miejscem pracy to bardzo dobra okazja do nawiązania bliższych relacji ze swoimi podwładnymi, a także współpracownikami. W nieformalnym miejscu nie czujemy się tak skrępowani i z większym luzem rozmawiamy na różne tematy, zarówno dotyczące firmy, jak i osobiste. Łatwiej też jest dzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi spraw służbowych np. w restauracji, niż w sali konferencyjnej, gdzie wszyscy na nas patrzą, a my jesteśmy zestresowani. Wyjazd integracyjny to również dobry sposób na scalenie kadry. Zgrany zespół, w którym nie wyskakują żadne niepotrzebne zgrzyty to dobrze naoliwiona maszyna i rozwijająca się firma.

Wyznacz kogoś do kontaktu pracownik – pracodawca

Dobrze jest wyznaczyć swojego przedstawiciela, który będzie komunikatywnym łącznikiem między Tobą, a Twoimi pracownikami. Na pewno przyda się, jeśli często podróżujesz służbowo lub rzadko jesteś w biurze. Feedback, czyli dzielenie się spostrzeżeniami na temat współpracy i zachowania uczestników konwersacji jest bardzo ważny i przydatny. Pomaga w uniknięciu nieprzyjemnych sytuacji, gdy nerwy sięgają zenitu i konflikt się zaognia. Przeprowadzane regularnie, gaszą wszystkie potencjalne zgrzyty w zarodku i usprawniają pracę zespołu. Łatwiej jest rzucić pomysł w cztery oczy, niż gdy krępuje nas reszta grupy, z którą nie zawsze się dobrze znamy.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert