fbpx

Dominika Krajewska, 7 sierpnia 2020

Biura na wynajem i coworkingi na Pradze

Praga czego jeszcze o niej nie wiesz

Praga to jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez Polaków, ponieważ jest blisko i jest to stosunkowo tanie miasto z dużą ilością atrakcji turystycznych. Praga to miasto kontrastów z jednej strony kubizm, a z drugiej pięknie wpasowana nowoczesność. Każdy może znaleźć coś dla siebie aby sprostać swoim potrzebom estetycznym.

Praga jest uważana za bezpieczne miasto ale jak każde miasto posiada dzielnice, których nie odwiedza się po zmroku. Jedno z takich miejsc to plac Wacława, który po zmroku jest rajem dla złodziejaszków.

  1. Most Karola został zainaugurowany o 5:31 rano 9 lipca 1357 roku. Powodem tej dziwnej decyzji było to, że król w tym czasie był maniakiem, jeśli chodzi o astrologię i numerologię. Wierzył, że to da to szczęście, jeśli ustawi liczby symetrycznie: 1-3-5-7-9-7-5-3-1.
  2. Najwęższa ulica w Pradze ma szerokość 50 cm, a mimo to jest wyposażona w sygnalizację świetlną.
  3. Najsłynniejszą praską atrakcją jest Zegar Astronomiczny znajdujący się na Rynku Starego Miasta. Pokazuje nie tylko godzinie, ale także o dni, pory roku, fazy księżyca i równonocy.
  4. Kuchnia czeska cieszy się wśród Polaków wyjątkową popularnością. Wielu turystów nie wyobraża sobie wyjazdu do stolicy Czech bez spróbowania knedlików (ziemniaczanych i pszennych) czy smażonego sera. Popularnością cieszy się też zupa cebulowa, utopenec czy marynowany ser hermelin.
  5. „Pokrzepieni na ciele możemy się zająć sprawami ducha. Dosłownie. Idąc ulicą Mostecką, mijamy małe drzwiczki wiodące do obszernej piwnicy, w której mieści się Muzeum Straszydeł. To miejsce wypełnione absurdalnym poczuciem humoru. Znajdziemy tu praskie strachy, które zrobiły „międzynarodową karierę”, jak Golem. Postraszą nas też lokalne upiory: topielec, kościotrup przymocowany łańcuchami do ściany, bezgłowy templariusz czy noworodek, którego diabeł porwał z mostu Karola. Każdy strach ma swoją legendę i jak się nad tym głębiej zastanowić, jest to rzeczywiście makabryczne muzeum.”
  6. Aby poznać dobrze Czech, a tym samym Pragę, warto skosztować chmielnego trunku z którego znane jest to państwo.

Biura na wynajem i coworki w stolicy Czech

Praga to miejsce z ogromnym potencjałem biznesowym, które warto wykorzystać. Kwitnący rynek rozwoju centrum technologiczne i naukowego. W zgodzie z tym duchem Praga posiada wiele innowacyjnych biur i coworkingów, które wspierają swoim wyposażeniem małe i duże firmy.

CoSpot wychodzi wam naprzeciw i nie straszne są nam urlopy oraz wakacje. 
Jeśli w czasie wyjazdu do Pragi potrzebujesz skorzystać z przestrzeni coworkingowej daj nam znać, a otrzymasz od nas voucher na skorzystanie z wybranych coworków.

Impact Hub Praha K10, Koperníkova, https://www.hubpraha.cz/k10/
Opero, Salvátorská 931/8, https://opero.cz/cs

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert