fbpx

Kasia Kozłowska, 31 marca 2020

6 powodów, dla których branża IT wybiera coworking:

branża IT

Branża IT jest fundamentem XXI wieku

Branża IT daje niesamowite możliwości rozwoju, samokształcenia oraz postępu technologicznego. Pracownicy tej dziedziny rynku pracy zajmują się głównie informatyką i nowoczesnymi technologiami. Ich zadaniem jest porządkowanie technologii i sprawianie, że będzie ona przydatna i użyteczna. Każdy może odnaleźć się w tej pracy, pod warunkiem, że potrafi swoje umiejętności przenieść do cyfrowej przestrzeni. Pojęcie IT kojarzy nam się głównie ze skomputeryzowaniem, niektórym z grami komputerowymi i programowaniem. Jest to coś więcej – IT stało się częścią naszego życia, ma je nam ułatwiać i sprawiać, że wszystko będzie zautomatyzowane. Żeby zostać częścią świata IT nie potrzeba ukończonej szkoły ani kierunkowego wykształcenia. Najważniejsza jest chęć samokształcenia i samodoskonalenia. W tym zawodzie można zostać testerem gier komputerowych, oprogramowań, project managerem, HR-owcem lub pracownikiem help-desku, jeżeli biegle włada się językiem obcym.

Dlaczego IT wybiera Coworking lub biuro, kiedy może pracować zdalnie z domu

Będąc pracownikiem branży IT nie trzeba pracować z biura, ponieważ specyfika tego zawodu nie wymaga przymusu pracy z określonego miejsca. Praca z domu bywa jednak  przytłaczająca i sprawia, że przestajemy oddzielać życie prywatne od pracy. Tak więc możemy cały dzień spędzić przed komputerem, zapominając czasem nawet o zrobieniu sobie krótkiej przerwy. Przestajemy kontrolować czas spędzony w pracy i wydłużamy go nieświadomie. Jak wiadomo, wszystko działa w dwie strony. Osoby, które są mniej zdyscyplinowane i zorganizowane, w domu wciąż odkładają na pracę na drugi plan lub coś je ciągle rozprasza.

Inne możliwości pracy

Restauracje również nie zawsze są dobrym miejscem do pracy. Hałas i zgiełk w nich panujący może przeszkadzać w pracy. Jest to też dodatkowy wydatek. Musimy coś kupić, żeby móc ta spędzać czas, który i tak może okazać się stracony. Za miejsce w coworkingu również musimy zapłacić, ale warunki pracy są o wiele bardziej komfortowe. Ponadto pracując z innymi ludźmi możemy kreować nowe rozwiązania w swojej pracy i dzielić się doświadczeniami. Kolejną motywacją są dodatkowo wydzielone przestrzenie, do których można zaprosić swoich klientów bez ruszania się z miejsca pracy. Pracując w biurze kontrolujemy też swój czas. Nie wspominając już o takich drobnych przyjemnościach jak kawa w cenie wypita w dobrym i inspirującym towarzystwie. Praca w coworkingu często owocuje nawiązaniem współpracy między członkami społeczności, którzy trudnią się różnymi profesjami.

Dopracowane środowisko pracy to podstawa efektywnej pracy

Pracownicy branży IT potrzebują wielu udogodnień, m.in. prywatność i miejsce do spokojnej, cichej pracy. Taki komfort zapewniają im właśnie prywatne biura coworkingowe, które zdejmują z nich ciężar dbania o to, żeby wszystko było na swoim miejscu. Takie biura są sprzątane, a każda usterka usuwana jest niezwłocznie po jej zgłoszeniu. Ciszę w biurze zapewniają szyby wykonane z materiałów tłumiących dźwięk i nieprzepuszczających go. Ponadto powietrze jest zawsze świeże poprzez technologie wentylacyjne pozwalające na oczyszczanie i filtrację powietrza. Jest to niebywale zaleta, kiedy większą część czasu pracy spędza się przed ekranem komputera.

Szybki Internet, o który ktoś dba 24/7– aby IT mogło skupić się na pracy

Jednym z argumentów, dla których pracownicy branży IT wybierają coworking jest też szybki i niezawodny Internet. Pracownicy mają do niego dostęp przez całą dobę. Jest on wliczony w koszt biura i pracownicy nie muszą przejmować się usterkami. 

Zespoły zmieniające się w zależności od projektu

Pracując w coworkingu można poszerzać swoją działalność zarówno o nowe tematy do zrealizowania, jak i o nowych członków zespołu.. Biura coworkingowe dysponują najczęściej kilkoma wariantami liczebności. Od coworkingu, przez biurko dedykowane do biura prywatnego dla jednej osoby lub nawet całej firmy.

Ucieczka od świata wirtualnego

Dla pracowników IT coworking jest tez pewnego rodzaju ratunkiem przed dniem spędzonym tylko w pracy. Pozwala odetchnąć na chwilę, porozmawiać z druga osobą w momencie kiedy tego potrzebujemy. Zapewnia komfort kontaktu z drugim człowiekiem. Nie zamykamy się na innych ludzi, lecz pozostajemy otwarci i kontaktowi.

Szkolenia i rozwój wraz ze społecznością coworkingową

Pracownicy IT mają w coworingu duże możliwości związane ze szkoleniami i rozwojem. W takich miejscach organizowane są różnego rodzaju eventy tematyczne.  Członkowie coworkingowych społeczności mogą przychodzić na nie za darmo. Ponadto mają możliwość uczestnictwa w imprezach oraz wydarzeniach urozmaicających ich czas wolny.

Ciekawiej niż w typowym, wynajmowanym biurze

W przestrzeniach coworkingowych są również różnego rodzaju pokoje relaksu.  Pracownicy mogą na chwilę odciąć się od ekranu komputera, odpocząć lub zająć się na chwilę czymś co sprawia im przyjemność i relaksuje ich.

Informatycy to fajni i ciekawi ludzie

Mit pracownika branży IT jako cichego, zamkniętego w sobie człowieka, już dawno poszedł w niepamięć. Dzisiaj informatycy są pewni siebie, chętni do zawierania nowych znajomości i nawiązywania przydatnych relacji biznesowych. Dlatego tak ważnym jest dla firmy, żeby pracowali w odpowiednim miejscu i spotkali na swojej drodze odpowiednich ludzi.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert