fbpx

Joanna Kwiecień, 11 kwietnia 2023

Stanowisko pracy biurowej

Stanowisko pracy biurowej może być bardzo wymagające. Jeśli chcesz, aby Twoje biuro było bezpieczne, wygodne i przede wszystkim wydajne, musisz wiedzieć, jak je odpowiednio rozplanować. Oto kilka wskazówek dotyczących utworzenia sprawnie działającego biura.

Regulacje BHP dotyczące przestrzeni biurowej.

Oświetlenie biura jest bardzo ważnym elementem, ponieważ wpływa na wydajność i samopoczucie pracowników, którzy z niego korzystają. Aby wybrać odpowiednie światło, musisz określić jego źródło i  intensywność. Najważniejszą zasadą jest zapewnienie odpowiedniego natężenia. Zazwyczaj wymaga się, aby wynosiło ono co najmniej 75 luksów. Ponadto, w biurze powinno być wystarczająco jasno, aby zmniejszyć zmęczenie oczu. Bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową w biurze, dlatego musisz przestrzegać określonych przepisów BHP. Powinieneś mieć świadomość, że biuro musi być wyposażone w odpowiedni sprzęt i materiały. Musi mieć również odpowiednią ilość miejsca. Przykładowo w miejscu pracy powinny znajdować się przestrzenie do przechowywania dokumentów. Stanowisko pracy biurowej może być zagrożone przez różne niekorzystne czynniki. Zbyt długa praca przy komputerze może skończyć się zmęczeniem i bólem głowy. Innym czynnikiem jest nadmierny stres, który może mieć negatywny wpływ na wydajność i morale pracowników. Temperatura w biurze powinna wynosić od 18 do 22 stopni Celsjusza. Musi być wystarczająco wysoka, aby uniknąć sezonowych przeziębień i dyskomfortu.

branża IT

Jak urządzić biuro, aby było ergonomiczne.

Aby zapewnić sobie spokojną i wygodną pracę, musisz zadbać o ergonomię przestrzeni z której będziesz korzystać. Powinno to obejmować wygodne krzesła, odpowiednie wysokości biurek i prawidłowe oświetlenie. Ponadto, dobre biuro powinno być przystosowane do pracy z laptopem. Wyposażenie biura jest bardzo ważne. Musi ono zawierać wszystkie niezbędne urządzenia, takie jak komputery, drukarki, telefony i kserokopiarki. Ponadto trzeba je wyposażyć w meble, takie jak biurka, krzesła i szafki.

Kim jest office manager, i jaką funkcję pełni w biurze.

Office Manager jest osobą odpowiedzialną za zarządzanie biurem. Prowadzi on niezbędną dokumentację, zarządza zasobami ludzkimi i sprzętem. Dzięki niemu wszystko działa płynnie i sprawnie. Dba również o przestrzeganie savoir-vivre w biurze, który obejmuje określone zasady zachowania. Na przykład, powinieneś dbać o komfort innych pracowników i unikać konfliktów. Musisz również szanować prywatność innych osób i dbać o dobrą współpracę, aby osiągać wspólne cele.

Jakie kompetencje są wymagane do pracy biurowej.

 

Aby pracować w biurze, musisz posiadać konkretne umiejętności. Należy do nich zdolność do współpracy, umiejętności organizacyjne, komunikatywność, atutem jest również łatwość w rozwiązywaniu problemów i dobra znajomość obsługi komputera oraz podstawowych programów takich jak na przykład Excel. Jeśli należysz do grona ekstrawertyków, warto postawić na przestrzeń hybrydową, która stwarza okazję do integracji z resztą osób.

open space

Miejsca coworkingowe to przestrzenie, które są już odpowiednio dostosowane do pracy biurowej. Wykupując abonament na biurko, dostajesz gotowe miejsce wyposażone już we wszystko, czego możesz potrzebować do produktywnego wypełniania obowiązków służbowych.

Chcesz zobaczyć jak robimy to w CoSpot?Zadzwoń Zapytaj o ofertę i dołącz do naszej Społeczności.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert