fbpx

Joanna Kwiecień, 20 marca 2024

Jak nawiązywać kontakty biznesowe w biurze coworkingowym?

W dzisiejszym świecie pracy, gdzie granice między tradycyjnym biurem a elastycznymi formami zatrudnienia stają się coraz bardziej płynne. Biura coworkingowe zyskują na popularności jako miejsca wspierające rozwój profesjonalny i osobisty. Są one nie tylko przestrzenią do pracy, ale również wyjątkowym środowiskiem do nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych. Oto kilka sprawdzonych sposobów, jak efektywnie tworzyć sieć kontaktów w takim otoczeniu.

Bądź otwarty i dostępny

Pierwszym krokiem do budowania relacji jest pokazanie się jako osoba otwarta na dialog. Uśmiech, bezpośredni kontakt wzrokowy czy prosta wymiana uprzejmości mogą otworzyć drzwi do dalszych rozmów. Pamiętaj, aby zawsze przedstawić się, mówiąc nie tylko o swoim imieniu, ale również czym się zajmujesz. To zaprasza innych do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Uczestnicz w wydarzeniach networkingowych

Wydarzenia Łódź
Cospotowe czwartkowe śniadanie
Eventy Łódź
Cospotowy wieczór gier

Większość biur coworkingowych regularnie organizuje wydarzenia, warsztaty czy spotkania networkingowe. Uczestnictwo w tych wydarzeniach to świetna okazja do poznania innych członków społeczności coworkingowej, wymiany wizytówek i zapoznania się z ich działalnością. Takie spotkania często skupiają ludzi o podobnych zainteresowaniach lub w potrzebie nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Wykorzystaj wspólne przestrzenie

Biura coworkingowe są projektowane tak, aby wspierać współpracę i interakcję między użytkownikami. Wspólne kuchnie, sale konferencyjne czy przestrzenie relaksu to miejsca, gdzie naturalnie można nawiązać rozmowę. Podziel się swoimi pomysłami podczas przerwy na kawę lub zapytaj kogoś o opinie na temat swojego projektu – to proste sposoby na rozpoczęcie wartościowej wymiany.

Utrzymuj kontakt

Nawiązanie kontaktu to dopiero początek. Ważne jest, aby utrzymywać relacje, dzieląc się np. interesującymi artykułami, informacjami o nadchodzących wydarzeniach branżowych czy po prostu pytając o postępy w projektach. Regularny kontakt pozwala na utrzymanie ciągłości w relacji i budowanie głębszego zaufania.

Biura coworkingowe oferują unikalną możliwość do nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych w otwartym i wspierającym środowisku. Kluczem do sukcesu jest aktywne uczestnictwo w życiu społeczności, bycie otwartym na nowe znajomości oraz gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Pamiętaj, że każda osoba, którą spotykasz, może być potencjalnym klientem, partnerem biznesowym czy źródłem inspiracji. W Cospocie staramy się właśnie taką przestrzeń tworzyć, poprzez otwarty openspace jak i liczne wydarzenia networkingowe dla naszej społeczności. 

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert