fbpx

Co:Spot, 9 listopada 2022

Dlaczego biurko regulowane to już nie luksus, a konieczność?

roślinność
Nie bez powodu BHP dyktuje ściśle określone zasady organizacji miejsca pracy. Prawidłowe zabezpieczenie zdrowia przed niekorzystnym wpływem, choćby źle ustawionego oświetlenia, lub siedzenia jest bardzo ważne. Jeśli przez bardzo długi czas pracujemy utrzymując złą postawę, ciało się do niej przyzwyczaja, więc chodzimy nienaturalnie obciążeni przez całą dobę.  
Chcesz zobaczyć jak robimy to w CoSpot?Sprawdź naszą ofertę Widzimy się w biurze?

Dlaczego prawidłowa postawa w pracy jest tak ważna?

Długie godziny przed ekranem komputera potrafią nieźle dać w kość i przyprawić o ból pleców. Dobre przygotowanie stanowiska pracy to podstawa pozytywnego samopoczucia i ulga dla zmęczonego kręgosłupa. Człowiek fizycznie uwarunkowany jest do pozycji stojącej, a nie siedzącej. Częste przesiadywanie przy biurku nie jest dobre dla zdrowia, przez co praca z przyjemności zamienia się w tortury.

Biurko regulowane w coworkingu – hot desk

Na obecną chwilę niewiele coworkingów w Polsce oferuje możliwość skorzystania z regulowanego blatu, ponieważ jest o wiele droższe niż klasyczne. Coraz częściej firmy IT decydują się na biura, które oferują takie udogodnienie ze względu na pracowników, którzy długie godziny spędzają przed komputerem w niewygodnej pozycji, co na dłuższą metę się nie sprawdza. Biurko ruchome to dosyć spora inwestycja, ale szybko się zwraca. Dobra opinia to najlepsza forma reklamy, a zadowolony klient sprowadza za sobą kolejnych zainteresowanych. Openspace to przestrzeń, gdzie pracują różne osoby na zasadzie hot desk, a biurko nie jest przypisane tylko do jednej konkretnej. Możliwość elektrycznego regulowania wysokości blatu, pozwala wygodnie dostosować podwyższenie do osoby, która aktualnie z niego korzysta. W przypadku coworkingu jest to świetne rozwiązanie, a osoby, które przychodzą nawet na jeden dzień są dużo bardziej zadowolone, niż w przypadku zestawu typu zwykłe krzesło i tradycyjne, niezbyt wygodne biurko.

Jak wygodna pozycja przy biurku wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie?

Praca na stojąco jest o wiele zdrowsza. Prawidłowa postawa poprawia krążenie, a co za tym idzie czujemy się znacznie lepiej i mamy więcej energii. W trybie gotowości, bez możliwości zasiedzenia się w fotelu jesteśmy bardziej produktywni i skoncentrowani na czynności, którą mamy do wykonania. Wygodniejsza praca poprawia nasze samopoczucie, ponieważ kręgosłup nie jest obciążony, a ciężar ciała skupia się na mięśniach nóg. Idealną formą pracy jest metoda 20 na 20, czyli 20 minut w pozycji siedzącej i 20 minut w pozycji stojącej. Dłuższe spędzenie czasu w jednej pozycji owocuje nieprzyjemnym sztywnieniem kończyn, przez co nasz humor i zapał do wykonywanego zadania również słabnie, ponieważ czujemy się niekomfortowo i wszystko nas dokuczliwie boli.

Korzyści płynące z odpowiedniej higieny pracy

Prawidłowa higiena pracy może przynieść za sobą dużo plusów, o których wcześniej nawet nie pomyślałeś. Przychodząc z przyjemnością do biura, gdzie mamy możliwość popracować w spokoju, jesteśmy bardziej kreatywni i zmotywowani. Zadowolenie może szybko przerodzić się w udane projekty, gdzie deadline nas nie goni, ponieważ wszystko mamy skończone na czas. Odpowiednia postawa to większa pewność siebie, więc ważne prezentacje idą znacznie lepiej, a odbiorcy postrzegają Cię jako profesjonalistę w swoim fachu. Lepsze zdrowie wiąże się z dużą ilością energii, masz więcej siły i po pracy nie siadasz zmęczony na kanapie, tylko masz ochotę spożytkować ją na ulubione hobby, lub inne przyjemniejsze aktywności dnia codziennego. Praca zawsze przekłada się na życie prywatne, więc dbając o nią, dbasz również o siebie.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert