fbpx

Dominika Krajewska, 31 lipca 2020

Coworking i biura na wynajem w Warszawie

Warszawski klimat i biurowa atmosfera

Warszawa jest największym miastem w Polsce, w którym standard życia jest bardzo wysoki. Wiele udogodnień, nowoczesne rozwiązania bardzo często wprowadzane są najpierw w stolicy.
Miasto cały czas tętni życiem nie ważne jaka pora raku, zawsze można znaleźć ciekawą wystawę, koncert albo targi.

Serce Warszawy, to jej centrum gdzie znajduje się budynek, który jest kojarzony tylko ze stolicą Pałac Kultury i Nauki. Jest to relikt przeszłości i symbol komunizmu, który wiele lat temu chciano zburzyć aktualnie jest to wizytówka miasta.

Stare Miasto to kolejne miejsce w stolicy, które urzeka infrastrukturą. Wąskie uliczki otoczone malowniczymi kamienicami, w których kryją się klimatyczne kawiarnie i restauracje, przyciągają wielu turystów. Nowoczesne biurowce cieszą oko miłośników współczesnej architektury, a nadwiślane bulwary są doskonałym miejscem, w który złapiemy oddech i się zrelaksujemy. Skyscapers pnie się w górę wraz ze wzrostem statusu gospodarczego Warszawy, a miasto nadal przyciąga zagranicznych inwestorów.

Co może Cię zaskoczyć w tym mieście?

  1. Kolumna Zygmunta powstała w 1644 roku, jej postawienie okazało się skandalem, ponieważ był to pierwszy świecki pomnik w Warszawie.
  2. Jednym z najpopularniejszych miejsc w Warszawie jest Zamek Królewski. Codziennie o 11:15 grany jest w wieży zegarowej hejnał. Mało osób wie dlaczego właśnie taka godzina została wybrana. 7 września 1939 roku właśnie o tej godzinie podczas bombardowania zegar się zatrzymał.
  3. W czasie komunizmu znaki neonowe stały się w Warszawie bardzo popularne. Dla upamiętnienia tego historycznego okresu w mieście powstało Muzeum Neonów, w którym przechowuje się wiele najbardziej reprezentacyjnych dzieł. Ogólnie ilość muzeów w Warszawie to aż 71 placówek publicznych jak i prywatnych.
  4. Najlepsze polskie czekolady, cukierki i ptasie mleczka pochodzą właśnie z Warszawy. Słynna ze swoich wyrobów nie tylko w Polsce, ale i na świecie firma E. Wedel, narodziła się w stolicy w 1851 roku. Pierwszym wyrobem były karmelki śmietankowe, które ponoć miały leczyć dolegliwości związane z przeziębieniem
  5. Ulica Profesorska na Solcu to idealne miejsce na randkę, które potrafi uwieść każdą osobę – jeśli tylko uda się tutaj dotrzeć… Uliczka, na którą w dół Skarpy Wiślanej prowadzą kamienne schodki, schowana jest za furtką od strony Myśliwieckiej. Swoją nazwę Profesorska zawdzięcza otaczającym ją przepięknym willom Kolonii Profesorskiej, zaprojektowanym na początku XX wieku przez profesorów Politechniki Warszawskiej. Jasne i przestronne budynki, kojarzące się bardziej z architekturą słonecznych Włoch, to ewenement na mapie Warszawy.

Biura na wynajem i coworkingi w stolicy

Biura na wynajem w stolicy mają wysoki standard i są kreowane i tworzone na podobieństwo biur budowanych na zachodzie. Od pomieszczeń znajdujących się w centrum można znaleźć wiele możliwości na innych dzielnicach Warszawy.

CoSpot wychodzi wam naprzeciw i nie straszne są nam urlopy oraz wakacje. 
Jeśli w czasie wyjazdu do Warszawy potrzebujesz skorzystać z przestrzeni coworkingowej daj nam znać, a otrzymasz od nas voucher na skorzystanie z wybranych coworków.

business-lab, Nowy Świat 41a, Warszawa
Work in Senatorska, Senatorska 2, Warszawa

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert