fbpx

Kasia Kozłowska, 12 kwietnia 2021

Jak urządzić przestrzeń przeznaczoną na biura serwisowane?

Jakie normy powinny spełniać biura serwisowane?

Najważniejszy warunek funkcjonowania biura serwisowanego to kompleksowa obsługa już od samego początku wynajmowania przestrzeni. Osoba lub firma, która potrzebuje przestrzeni biurowej nie martwi się takimi detalami jak biurko, fotel czy Internet. Biura serwisowane gwarantują również zaplecze socjalne, sale konferencyjne czy pomoc office/community managera. Biura serwisowane  to również wysoki standard użytkowania, który wiąże się z posiadaniem indywidualnej klimatyzacji, przestrzeni chillroom, czy organizacji wydarzeń, które tworzą biznesową społeczność.
W świecie dostosowanym do nowej rzeczywistości biurowej, którą zgotował Covid-19 musimy pamiętać również o bezpieczeństwie.

Coraz więcej firm wróciło do pracy z biura i musimy zapewnić im maksimum bezpieczeństwa. Wiąże się z tym ulokowanie biurek w bezpiecznych odległościach. Dodatkowym sposobem jest regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych, z których korzystają wszyscy, np. ekspres do kawy czy drukarka.
Kolejnym aspektem biura serwisowanego, który jest wliczony w cenę, a o którym wiele osób i firm zapomina, jest serwis sprzątający. W biurach serwisowanych przestrzenie są regularnie sprzątane, natomiast w biurze standardowym musimy zadbać o to sami, płacąc dodatkowo obsłudze sprzątającej przestrzeń biurową.

Jak ergonomicznie umeblować biura serwisowane?

Wielu pracodawców nie zdaje sobie sprawy z tego, że ogromne znaczenie ma to przy jakim biurku i w jakim fotelu siedzi nasz pracownik. Ma to wpływ na jego komfort pracy, który przekłada się na efektywność i wyniki pracy. Warto zadbać o ergonomiczny fotel, który dopasuje się do kształtu ciała i pozwoli wygodnie rozsiąść się pracownikowi. Fotel musi być dostosowany również do wysokości biurka. CoSpot jest wyposażony w najwyższej jakości drewniane biurka. Oprócz standardowych wysokości można pracować również przy biurkach z regulacją wysokości, dzięki czemu możemy pracować na stojąco. Takie rozwiązanie sprzyja nie tylko zdrowiu, ale również kreatywności naszych pracowników. Biura serwisowane stworzone są dla określonej liczby osób w nich pracujących. Wiąże się to z komfortem pracy, ponieważ każdy pracownik powinien mieć zapewnioną minimalną powierzchnię z dostępem do  potrzebnych w pracy narzędzi. Bardzo ważnym elementem biur serwisowanych są sale konferencyjne, które są częścią ich infrastruktury. Dzięki nim pracownicy odbywają spotkania z klientami na miejscu. Sprawia to, że zyskują czas, ale również pokazują klientom , że są profesjonalistami. Biura serwisowane dają również dostęp do toalet oraz części kuchennej, która w biurze standardowym jest dodatkowym kosztem, z którego firmy często rezygnują.  
Chcesz zobaczyć jak robimy to w CoSpot?Zadzwoń Zapytaj o ofertę i dołącz do naszej Społeczności.

Jakie światło jest najlepsze w biurze serwisowanym?

Najlepszym rozwiązaniem dla biur serwisowanych i standardowych jest naturalne światło lub lampy je imitujące. Nasz wzrok najlepiej asymiluje się przy świetle dziennym, najmniej negatywnie wpływa na zdrowie naszych oczu.
Światło w biurze powinno być rozproszone równomiernie, żeby docierało do wszystkich pracowników i dawało im taki sam komfort pracy. Światło nie może być zbyt ostre, nie może również być za słabe, ponieważ będzie męczyło nasze oczy i powodowało wady wzroku lub choroby. Musimy pamiętać, że biuro to nie mieszkanie i nie możemy pozwolić sobie na zbyt ciepłe światło, ponieważ nas rozleniwia i sprawi, że możemy poczuć się senni. Światło zbyt chłodne da nam poczucie, że w pomieszczeniu jest zimno i sterylnie, co również nie sprzyja kreatywności i efektywnej pracy.

Jaka podłoga najlepiej sprawdza się w biurze serwisowanym?

Często spotykanym elementem na podłogach w prywatnych biurach jest wykładzina. Jest to forma ekonomiczna, która zdaje egzamin, jeżeli większość czasu spędzamy przy biurku. Wykładzina w biurze powinna mieć określoną gramaturę oraz klasę użytkową, która świadczy o jakości materiału. Musi być również antypoślizgowa i trudnopalna, żeby spełniała przepisy BHP.
Podłoga w biurze to przede wszystkim estetyka i funkcjonalność. Dodatkowo powinna być cicha, żeby nie przeszkadzać w pracy i nie dekoncentrować pracowników biurowych.
Kolejnym rozwiązaniem są panele, których pielęgnacja i czyszczenie są łatwe i nie pochłaniają dużych nakładów czasowych. Aby spełniały swoją funkcję, musimy wybrać panele o odpowiedniej klasie i ścieralności, żeby jak najdłużej nam służyły.

Najbardziej prestiżową podłogą będzie podłoga z naturalnego drewna. Jest to nieoceniona jakość oraz estetyka. Problem z podłogami drewnianymi jest taki, że należy je regularnie pielęgnować i konserwować, co jest dość kosztowne. Bez tego szybko straci walory estetyczne oraz funkcjonalne. Drewniana podłoga przy odpowiedniej pielęgnacji jest inwestycją na długie lata.

Oprócz funkcjonalności, niezbędną cechą podłogi w biurze jest to, żeby pasowała do pozostałych elementów aranżacji.
Atrakcyjnym rozwiązaniem mogą się okazać podłogi winylowe. Nie tylko potrafią imitować większość materiałów dostępnych na rynku, ale również są odporne na zniszczenia mechaniczne. Mają długi okres gwarancji oraz tłumią hałasy, które tworzą się podczas chodzenia szczególnie na obcasach.
Aby zapobiegać zarysowaniom podłogi warto korzystać z gumowych mat antypoślizgowych, które sprawią, że fotel nie będzie jej uszkadzał.

Jaki design, co ze sobą łączyć?

W dzisiejszych czasach przestrzeń musi być dostosowana do pracowników, dlatego tak dużą popularność zyskują powierzchnie open space, które ułatwiają komunikację między członkami zespołu. Coraz bardziej modne stają się powierzchnie industrialne z elementami cegły, graffiti czy miedzianych rur. Wskazana jest wszelkiego rodzaju zielona roślinność, szczególnie kiedy dużo czasu spędzamy przed komputerem. 

Ściany w biurze nie powinny świecić pustkami, warto powiesić na nich obrazy lub motywujące grafiki z cytatami. Dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju plakaty oraz patenty różnych wynalazków, jak np. w biurze Cospot

Jaka roślinność sprzyja pracy w biurze serwisowanym?

Roślinność to bardzo ważny aspekt pracy biurowej. Zielone rośliny nie tylko oczyszczają powietrze, ale również sprzyjają pracy przy komputerze, która wymaga od naszego wzroku dużego wysiłku. Patrząc na rośliny możemy uspokoić nasze oczy i dać im chwilę odpoczynku od ekranu komputera.

Rośliny muszą również pełnić funkcję dekoracyjną, dlatego warto o nie dbać, np. układając grafik dotyczący podlewania czy dodatkowej pielęgnacji.  Większość roślin potrzebuje dostępu do światła, dlatego warto zadbać o to, by przestrzeń została tak zagospodarowana, żeby kwiaty były ustawione bezpośrednio przy źródle światła dziennego. 

Jakie przeszklenia: czemu służą, jakie powinny spełniać wymagania?

Oprócz względów estetycznych jakie daje nam szkło w pomieszczeniu biurowym, możemy również zaaranżować je odpowiednio akustycznie. Szkło może być świetnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, które chcemy oddzielić od tych bardziej hałaśliwych i gwarnych. Jest to nowoczesny element designu biurowego.

Jaka powinna być estetyka wnętrza, dekoracje, kolorystyka?

Często wykorzystywany w biurach jest styl angielski, który charakteryzują ciężkie, masywne i wygodne meble oraz ciemne kolory drewna. Takie rozwiązania wykorzystują prawnicy oraz biura księgowe. Kolejnym pomysłem na aranżację biura serwisowanego są przestrzenie w stylu glamour. Charakteryzują je liczne pikowania na fotelach i kanapach oraz szklane elementy mebli. Najczęściej taki styl wybierają projektanci oraz architekci. Warto również zadbać w aranżacji o odpowiedni kontrast kolorów stonowanych z tymi bardziej krzykliwymi, żeby przestrzeń nie była nudna, ale jednocześnie nie raziła w oczy. Odpowiednim rozwiązaniem będzie wówczas styl nowojorski. Branżom kreatywnym poleca się styl vintage, który łączy ze sobą wiele elementów oraz cechy elegancji i starości.

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert