fbpx

Dominika Krajewska, 15 lipca 2020

Coworking i biura do wynajęcia w Paryżu

Paryskie oblicze

Paryż to miasto zakochanych, które już wiele razy odgrywało główną rolę w filmach. Stolica mody zawsze jest na czasie. Artyści, którzy od wielu lat kształtują niepowtarzalną atmosferę tego miejsca przyciągając kolejnych turystów. Stolica Francji, która pełna jest symbolicznych zabytków takich jak Katedra Notre-Dame de Paris, Luwr, lub wieża Eiffla.

Paryż to miasto, w którym transport jest na wysokim poziomie. Metro, które jest jednym z najstarszych w Europie cały czas jest konserwowane aby mogło sprawnie i szybko działać. Nie możemy również zapomnieć o autobusach oraz tramwajach, które poruszają się w obranie całego miasta. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w stolicy również znajdują się tramwaje wodne, które poruszają się po Sekwanie, dzięki czemu można podziwiać zabytki tego miasta.

Czego jeszcze nie wiesz o Paryżu?

1. Słynna wieża Eiffla miała być tymczasową instalacją, którą po Światowych Targach planowano zdemontować. Na szczęście na wieży zamontowano antenę radiową i to uchroniło ją od rozbiórki.

2. Plaża w Paryżu? A gdzie morze? Co roku nad Sekwaną usypywana jest 3 kilometrowa plaża, która jest dekorowana palmami.

3. Wielu turystów odczuwa rozczarowanie docierając na do stolicy Francji, ponieważ obraz z filmów lub pocztówek różni się od realiów. Wiele osób i tłumy zwiedzających ściąga na ziemię tych co myśleli, że to miasto jest puste.

4. Wszyscy znają i uwielbiają francuską bagietkę, ale nie każdy wie że została stworzona na wyraźne zamówienie Napoleona. Szef kuchni miał wymyśleć kanapkę, która zmieściłaby się w kieszeniach spodni francuskich żołnierzy i tak właśnie powstała bagietka, która jest chroniona prawnie!

5. Mona Liza wisi w murach muzeum w Luwrze i kiedy by do niej nie przyjść, zawsze oblega ją tłum turystów. Niestety, i to kolejna ciekawostka o Paryżu, Mona Liza wisząca w Luwrze często jest kopią. Oryginał jest zbyt cenny by go narażać, więc nie jest wystawiany na widok publiczny. I jeszcze jedno, Mona Lizę z Luwru raz udało się ukraść.

6. Jeśli chcesz zagłębić się w to miasto idź na kolację do Jima Haynesa. Mężczyzna od wielu lat organizuje w swoim domu kolację dla obcych osób. Przez to, że te spotkania cieszą się ogromną popularnością musisz się zapisać na takie wydarzenie.

Coworking i biura na wynajem w Paryżu

Rynek biur obsługiwanych rozwija się w Paryżu. Coraz więcej firm rozumie wartość tego rodzaju powierzchni, elastyczność i koszty stałe, a także umożliwia firmom dostęp do prestiżowego adresu firmy, a także możliwość wynajmu niewielkich powierzchni. Przez cały czas otwierają się nowe centra w nowych obszarach.

Miasto jest domem dla ponad miliona firm, które zatrudniają ludzi w tradycyjnych branżach, takich jak transport, moda i finanse, a także w rozwijających się obszarach, takich jak technologia i media cyfrowe. Możliwości są liczne dla startupów i uznanych firm poszukujących talentów, a także freelancerów i kontrahentów szukających kolejnego koncertu.

CoSpot wychodzi wam naprzeciw i nie straszne są nam urlopy oraz wakacje. 
Jeśli w czasie wyjazdu do Paryża potrzebujesz skorzystać z przestrzeni coworkingowej daj nam znać, a otrzymasz od nas voucher na skorzystanie z wybranych coworków.

Le Laptop, 6 Rue Arthur Rozier,

The Office, Rue Claude Bernard, https://www.theoffice-paris.com/

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert