fbpx

Co:Spot, 28 grudnia 2020

Dlaczego szybkie i stabilne łącze internetowe nie jest już luksusem ale podstawą w biurze i jak CoSpot spełnia najwyższe wymagania

 

Stabilność Internetu jest ważna i zbudowana z wielu czynników

Prędkość Internetu jest najprostszym czynnikiem reklamowym, którym dostawcy internetowi się chwalą w broszurach. Często można przeczytać jak szybki Internet jest oferowany za coraz to mniejsze pieniądze. Jednak sieciowcy, a teraz już projektanci biur i office managerowie powinni wiedzieć, że nie ocenia się książki po okładce. Stabilność Internetu jest tak samo ważna jak nie ważniejsza od samej prędkości. Większość pracy biurowej nie wymaga niesamowitych prędkości jakie są reklamowane. Ważniejsza od prędkości jest stabilność, która pozwoli pracować spokojnie w biurze na telekonferencjach, Zoomach czy Skype’ie. Niestety stabilności nie jest łatwo określić i zareklamować – wychodzi to w praniu i niestety czasami może być za późno aby ją polepszyć jeśli problem leży na przykład w fizycznym nieodpowiednim okablowaniu budynku, zakłóceniach czy innych czynnikach, które pogarszają łącze.

Bezpieczeństwo dostępu do sieci

Sieci Wi-Fi są wygodne, łatwe i przyjemne, jednak każdy słyszał jak łatwo można ukraść dane przesyłane w niezabezpieczonych, kawiarnianych sieciach. Mimo wszystko ilość sieci, do których można się podłączyć poprzez wpisanie hasła w miejscach publicznych jest bardzo wysoka. Szyfrowanie zmniejsza to ryzyko, jednak firma i jej stabilność powinna być budowana na bezpiecznym i stabilnym łączu. Sieć można nawet ukryć tak aby nie wyświetlał się jej SSID lub zablokować przed dostępem do niej.

Opieka nad fizyczną siecią ma znaczenie

Internet jest zbudowany na fizycznych kablach i infrastrukturze. Pomimo bajecznej wizji, że sieć jest wirtualna i łącza oraz praca odbywają się w eterze, to jednak informacja fizycznie musi przejść pomiędzy użytkownikami / serwerami. Te fizyczne łącza i urządzenia, które je spinają muszą być serwisowane. Częstym błędem office managerów jest wiara, że raz zbudowana sieć będzie działać i nie będzie problemów. Switche, które rozdzielają Internet na różne gniazdka Ehternetowe zużywają się, czasem posiadają spadki napięcia, które mogą powodować rozłączanie się radia Wi-Fi i frustracje wśród pracowników. To wszystko odbywa się za kulisami i często przy braku nadzoru nad siecią problemy są trudne do zdiagnozowania. Rozwiązaniem może być zatrudnienie administratora sieci lub zlecenie tej usługi zewnętrznej firmie. Można również zastosować częstą praktykę stosowaną przez większość firm – ignorancja problemu do czasu jego wystąpienia.

Chcesz zobaczyć jak robimy to w CoSpot? Masz pytania?

Internet w biurach CoSpot przewyższa dzisiejsze wysokie standardy dając spokój najbardziej wymagającym firmom IT

Każda firma wie, że w dzisiejszych czasach praca bez Internetu jest niemożliwa. Bezpieczeństwo IT jest jedną z dziedzin, których się nie odczuwa do momentu wystąpienia problemów. Z tego powodu CoSpot martwi się o to aby użytkownicy nie musieli poznawać zagadnień sieciowych, które po cichu operują w tle tak aby każda firma mogła pracować bez problemów.

Prędkość Internetu w szkielecie to 10 Gbps, przy czym odczuwalna zależy od metody przesyłania i karty sieciowej użytkownika

  • Radia 2.4 GHz pracują z prędkością do 300 Mbps
  • Radia 5 GHz pracują z prędkością do 867 Mbps
  • Sieć przewodowa to Gigabit Ethernet pracujący z prędkością do 1000 Mbps
Przy czym
  • Core sieci w Cospot to 10 Gbps

Bezpieczeństwo sieci to ciągły nadzór i wysokie standardy zabezpieczeń

Aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność sieci, test łączy wykonywany jest co tydzień przez profesjonalną firmę obsługującą sieci IT. Systematycznie wykonywany jest upgrade programowy podnoszący bezpieczeństwo i stabilność sprzętu sieciowego.
Sieć zabezpiecza aktywny firewall.
 
Na wypadek problemów z dostawcą Internetu (ISP) CoSpot ciągle zasilają
  •  2 niezależne łącza światłowodowe:
    • 4web 1000 Mbps
    • Orange 900 Mbps
  • Łącze zastępcze to Radiolinia 500 Mbps/500 Mbps

Prywatne biura posiadają indywidualne sieci Wi-fi w pełni personalizowane. Przy czym najbardziej wymagające spółki mogą również zakupić podłączenie indywidualnego Internetu ( Toya UPC Orange 4web lub innych dostawców ).

źródła: Wywiady z informatykami sieciowymi jak Paweł Burzyński

Poproś o konsultację.

W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz ekspert